Home Noc plná hvězd

Zedne na den

Přesně tak, ze dne na den se dostavila tahle příšerná nemoc RLS - Restless Legs Syndrom , česky asi přívětivější název SNN - Syndrom neklidných nohou. Začalo to jízdou autem z dovolené, kdy mě příšerně začalo kroutit v kotnících, ale nějak jsem to nebral vážně, protože jsem se domníval, že to bude novými botami, protože bolest časem zmizela. Bohužel navečer, když jsem se uvelebil na gauč a koukal na film, tak stejná bolest kotníku se dostavila opět a to intenzivněji s přechody mravenčení prstu a zpět ke kotníkům.

Probdělé noci

Jedná noc, druhá noc a třetí noc bez téměř žádného spánku to už člověka opravdu nakrkne a přemýšlí jak to dát zpět do pořádku, ale nic nefunguje! Co s tím? co dělat, aby to už konečně přestalo.

Responsive image

Návštěva lékaře

Ano návštěva lékaře, to je ta správná volba, ale je v tom zakopaný pes, protože doktoři/doktorky ve většině případě nemá ani ponětí co jim to vykládáte za blbosti. Jeden vám řekne, že to bude plochýma nohama a pošle vás na ortopedii, kde si necháte udělat ortopedické vložky do bot, druhý zas tvrdí, že to je nedostatkem vitamínu, třetí začne plácat nesmysli o revmatismu atd.
Tak kde je tedy zakopaný pes?
Ani jeden doktor mi vlastně nedal vysvětlení co se to se mnou děje, hlavně že platíme zdravotní pojištění. Je třeba změnit lékaře a to urychleně.

Zabralo to!

Ano zabralo to! a to v podobě změny lékaře, tedy lékařky u které se privátně léči má kamarádka a vše ji o mém problému řekla a domluvila mi termín návštěvy. V den návštěvy jsem vše dopodrobna vysvětlil co mě trápí a během pár minut mi řekla „Och máš Restless Legs Syndrom“ hmm a jak to léčit? na to odvětila, že to nejde léčit, ale pouze dostat pod kontrolu s menším utlumením.

Šamani Šarlatání

Pokud chcete zkusit nějaké ty rady babky kořenářky, nebo nějaké ty šamany co o sobě tvrdí že jsou medium, tak na to zapomeňte, protože zbytečně vyhodíte peníze a stejně vám to neuleví od bolesti a ty jejich bylinky hoďte do popelnice, protože budete mít další bolest a to břicha či hlavy.

Responsive image
Responsive image

Jedinný lék

Restex 100mg/25mg

Jediné účinné léky jsou Restex, které jsou pouze na předpis. Restex tabletky vám pomohou se zbavit neklidných nohou a zaručí vám klidný spánek bez negativního efektu po probuzení což vám umožní normální fungování po celý den.

Dobrý tip

Zkuste si zmapovat čas kdy dochází k bolesti nohou a podle toho si udělejte časový harmonogram. Příklad k bolestem nohou dochází pravidelně kolem deváté večer, tak přibližně o půl deváté si vem te tabletku, která začne účinkovat do 30 minut a tím nebudete mít ten nepříjemný pocit bolesti nohou a pocítite jak máte najednou odlehčené nohy.


Facebook Twitter Instagram Pinterest Snapchat Tumblr Reddit